Lämmitetyt housut edustavat nopeimmin kasvavaa tuotesegmenttiä paristokäyttöisten vaatteiden kategoriassa— silti ne ovat edelleen yksi teknisesti aliarvioiduimmista tuotteista, jotka on valmistettava oikein. B2B-ostajille, jotka etsivät lämmitettyjä alakorin ratkaisuja rakennustyöntekijöille, ulkotyöntekijöille, moottoripyöräilijöille tai talviurheilun harrastajille, oikean valmistajan valinta on päätös, joka määrää suoraan tuotteen turvallisuuden, mukavuuden ja menestyksen markkinoilla. Tämä opas kattaa kaiken lämmitysalueiden suunnittelusta ja akkujen spesifikaatioista OEM/ODM-vaihtoehtoihin ja sertifiointivaatimuksiin.

1Lämmitettyjen housujen markkinakatsaus ja ostajasegmentit

Maailmanlaajuisten lämmitettyjen vaatteiden markkinoiden arvo oli noin 900 miljoonaa dollaria vuonna 2024, ja niiden ennustetaan kasvavan 1,8 miljardiin dollariin vuoteen 2029 mennessä 14,8 prosentin vuotuisella kasvuvauhdilla. Näillä markkinoilla lämmitettävien housujen – mukaan lukien lämmitettävät työhousut, lämmitettävät hiihtohousut, lämmitettävät aluskerrastot ja lämmitettävät ajohousut – osuus kasvaa, kun kuluttajat ja yritysasiakkaat laajentavat valikoimaansa perinteisen lämmitettävien takkien ulkopuolelle.

Toisin kuin lämmitettävät takit, jotka hallitsevat bränditietoisuutta, lämmitettävät housut palvelevat tarkempaa toiminnallista tarvetta: alavartalon lämpöä pitkäaikaiseen ulkoiluun. Tämä erityispiirre luo vahvaa kysyntää tarkoin määritellyissä ostajasegmenteissä, joilla on korkea toistuvien ostojen määrä ja strukturoidut hankintaprosessit.

1,8 miljardia dollaria
Ennustetut maailmanlaajuiset lämmitettyjen vaatteiden markkinat vuoteen 2029 mennessä
14,8 %
Markkinoiden vuotuinen kasvuvauhti 2024–2029
3–6 tuntia
Tyypillinen akun käyttöaika keskilämmöllä

Ensisijaiset B2B-ostajasegmentit lämmitetyille housuille

Ostajasegmentti Tyypillinen tilausmäärä Keskeiset tuotevaatimukset Hintaherkkyys
Rakennus-/kunnallistekniikan työvaatteet 200–1 000 kpl/vuosi Heijastinvaihtoehdot, vahvikkeet polvissa, työkalutaskut, EN 342 -kylmäsuoja Keskikokoinen
Ulkoilu-/metsästystuotteiden jakelijat 100–500 kpl/kausi Hiljainen kuorikangas, naamiointivaihtoehdot, hajua hillitsevä vuori Matala (arvoerottelu)
Moottoripyörä-/moottoripyöräkauppiaat 50–300 kpl CE-hyväksytyt panssaritaskut, 12 V:n yhteensopivuus, joustavat paneelit Keskikokoinen
Hiihto-/talviurheiluvälineiden jälleenmyyjät 50–200 kpl/kausi Vedenpitävyys 10 000 mm+, ergonominen kuviointi, integroidut säärystimet Keskikokoinen
Yritysten univormujen ostajat 300–2 000 kpl/vuosi Logon brodeeraus, standardoitu mitoitus, BSCI-auditointi Korkea

B2B-brändioperaattoreille ja -jakelijoille a:n hankintalämmitettävät housut OEM/ODM-kumppaniTodennetun valmistuskyvyn varmistaminen on kriittisin yksittäinen vaihe – tuotteen suorituskyky, luotettavuus ja vaatimustenmukaisuus johtuvat kaikki valmistuslaadusta.

2Lämmitystekniikka: Vyöhykkeet, elementit ja sijoittelu

Lämmityshousuissa käytetään resistiivisiä lämmityselementtejä – hiilikuitua tai grafeenipäällysteistä kuitua – jotka on upotettu vaatteen tiettyihin anatomisiin alueisiin. Toisin kuin lämmitetyissä takeissa, joissa alueiden sijoittelu on suhteellisen vakio (rinta, selkä, kaulus), lämmityshousut vaativat huolellisempaa ergonomista suunnittelua, koska alavartalon verenkierto, liikkumisvaatimukset ja eristystarpeet vaihtelevat.

Lämmitysvyöhykkeiden vakiokonfiguraatiot

Lämmitetyt housut: Lämmitysvyöhykkeiden kokoonpanot tuotetyypin mukaan TYÖHOUSUT HIIHTO / ULKOILMA RATSASTUSHOUSUT VYÖHYKKEET Reisi Polvi Vyötärönauha Reisi Reisi Polvi Vasikka Reisialue Polvialue Pohjevyöhyke Vyötärönauha 2 vyöhykettä Reisi + Polvi 3 vyöhykettä Vyötärö + 2x reisi 6 vyöhykettä 2x Reisi+Polvi+Pohje
Lämmitettyjen housujen vyöhykkeiden kokoonpanot tuotekategorian mukaan | PASSION OUTERWEAR -valmistusopas

Lämmityselementtien vertailu: hiilikuitu vs. grafeeni

Paristokäyttöisten housujen kaksi vallitsevaa lämmityselementtitekniikkaa eroavat merkittävästi suorituskykyominaisuuksiltaan:

Kiinteistö Hiilikuitulämmitys Grafeenilämmitys
Lämmitysaika (täyteen tehoon) 25–40 sekuntia 8–15 sekuntia
Lämmönjako Hyvä (lineaarinen elementtikuvio) Erinomainen (koko pinnan peitto)
Pesukestävyys yli 50 sykliä yli 60 sykliä
Joustavuus / venyvyysyhteensopivuus Kohtalainen (välttää teräviä mutkakohtia) Korkea (elokuvapohjainen, mukautuu liikkeeseen)
Materiaalikustannukset (vaatetta kohden) 4–8 dollaria 9–18 dollaria
Sopii parhaiten Työhousut, budjettiluokan ulkoilu Ensiluokkainen suksi, moottoripyörä, suorituskyky

Useimmissa B2B-työvaatesovelluksissa hiilikuitu on edelleen vakiovalinta todistetun kestävyyden ja kustannustehokkuuden ansiosta. Huippuluokan ulkoilu- ja moottoripyöräbrändit valitsevat yhä useammin grafeenielementtejä, erityisesti silloin, kun tasainen pinnan lämmitys ja nopea lämpeneminen oikeuttavat hintapreemion.

3Akun tekniset tiedot ja suorituskykystandardit

Akun valinta on tärkein tekninen päätös lämmitettyjen housujen suunnittelussa. Akku määrää käyttöajan, turvallisuussertifioinnin laajuuden, toimituskulujen vaatimustenmukaisuuden ja käyttökokemuksen. Toisin kuin lämmitettävissä takeissa, joissa akku voidaan sijoittaa rinta- tai sivutaskuun, lämmitettyjen housujen kohdalla on otettava huolellisesti huomioon akun sijoittelu, liittimien reititys ja fyysinen suojaus taipumiselta ja puristumiselta käytön aikana.

Lämmitettyjen housujen vakioakkukokoonpanot

Akun tekniset tiedot Aloittelijan taso Standardi Premium
Kapasiteetti 4 000 mAh 7 200 mAh 10 000 mAh
Jännite 3,7 V (5 V USB) 7,4 V 7,4 V tai 12 V
Lämpöasetukset 3 (Korkea/Keskitaso/Matala) 3 (Korkea/Keskitaso/Matala) 5 + sovellusohjaus
Suoritusaika (keskiasetus) 2–3 tuntia 4–6 tuntia 6–10 tuntia
Latausaika (USB-C) 3–4 tuntia 3,5–5 tuntia 2–3 tuntia (pikalataus)
Akkutaskun sijainti Vyötärönauhan sivutasku Erillinen vyötärötasku Irrotettava vyötärötasku
Tyypillinen tukkuhinnan vaikutus + 8–12 dollaria + 18–28 dollaria + 35–60 dollaria

Akun sijoittelun parhaat käytännöt

Lämmitettyjen housujen akun sijainti vaatii erityisiä suunnitteluratkaisuja, joita monet alemman tason valmistajat jättävät huomiotta:

  • Vyötärön integrointi:Yleisin ja ergonomisesti oikea sijoituspaikka. Vyötärön erillinen paristotasku jakaa painon tasaisesti ja mahdollistaa helpon poistamisen pesua varten. Tasku tulisi vahvistaa jäykällä vuorauksella, jotta paristo ei puristu taivutuksen aikana.
  • Liitinkaapelien hallinta:Lämmityselementtien kaapelit on vedettävä sisäisten kanavien kautta, jotka estävät puristumisen polvien ja lantion taipumiskohdissa. Huono kaapelien reititys on ensisijainen syy lämmitettyjen housujen pettämiseen 30–50 pesukerran jälkeen.
  • BMS-suojauspiiri:Laadukkaasta akunhallintajärjestelmästä (BMS) ei voi tinkiä. Se estää ylilatauksen, syväpurkauksen, oikosulut ja lämpöpurkaukset. Pyydä BMS:n tekninen arkki kaikilta mahdollisilta valmistajilta – tämän asiakirjan puuttuminen on hylkäävä varoitusmerkki.
  • Irrotettava vs. integroitu:B2B-työvaatteisiin ja univormuihin suositellaan vahvasti irrotettavaa akkua. Se mahdollistaa vaatteen pesemisen ilman akkua, pidentää akun käyttöikää ja yksinkertaistaa akun vaihtamista kenttäolosuhteissa, kun se kuluu 300–500 lataussyklin jälkeen.

4Vaatteiden valmistus ja kankaan valinta

Lämmitettyjen housujen on tasapainotettava kolmea kilpailevaa rakennevaatimusta: lämmöneristys (säteilyn säilyttämiseksi), kosteudenhallinta (hikoilun hallitsemiseksi fyysisen toiminnan aikana) ja mekaaninen kestävyys (ulkonäön tai urheilun rasitusten kestäminen). Rakennetapa vaihtelee merkittävästi tuotekategorian mukaan.

Kankaan tekniset tiedot käyttötarkoituksen mukaan

Rakennetiedot: Lämmitetyt työhousut vs. ulkoiluhousut vs. ajohousut SPEC TYÖHOUSUT ULKOILU/HIIHTO MOOTTORIPYÖRÄ Ulkokuori Eristys Vedenpitävyysluokitus Kuluminen (Martindale) Tärkeimmät ominaisuudet Tyypillinen paino 600D polyesteri / Cordura 100 g Polyfill-muovia 5 000 mm:n vedenpitävyys yli 20 000 sykliä Polvisuojat, työkalulenkit 650–850 g 200D Ripstop / 4-suuntaan joustava 60 g Primaloft / 80 g untuvaa 10 000–20 000 mm 12 000–15 000 sykliä Monon säärystimet, hiihtopassi 450–650 g 600D nailon/aramidisekoitus 80 g Polyfill + tuulensuoja 5 000 mm + tuulenpitävä yli 25 000 sykliä CE-panssaritaskut, tarttujat 700–950 g
Lämmitettyjen housujen rakennetiedot tuotekategorioittain | PASSION OUTERWEAR

Ostajien on tarkistettava kriittiset rakennustiedot

  • Vahvistetut polvipaneelit:Työ- ja moottoripyöräilysovelluksissa polvialue altistuu eniten kulumiselle. Polven kohdalle on määritettävä vähintään 600D Corduraa tai vastaavaa materiaalia, jossa on esimuotoillut nivelet, jotta lähellä oleva lämmityselementti ei taitu toistuvasti kuormituksen alla.
  • Sisäiset kaapelikanavat:Lämmityslangan tulee kulkea suljettujen sisäisten kanavien läpi, ei löyhästi eristyskerroksen läpi. Tämä estää langan sotkeutumisen pesun aikana ja eliminoi langan vaurioitumisriskin taipumiskohdissa.
  • Lämmityselementin laminointi:Elementit tulee kiinnittää sisäkuoren kankaaseen lämpöpuristuslaminointimenetelmällä, ei liimaamalla tai ompelemalla. Ommeltu kiinnitys luo perforaatiopisteitä, jotka heikentävät vedenpitävyyttä ja mahdollistavat kosteuden pääsyn elementtiin.
  • Haaran sauman rakenne:Litteä tai kantoitunut haarasauma on erittäin tärkeä mukavuuden kannalta fyysisesti aktiivisissa työtehtävissä. Haaroalueen paksut saumavarat aiheuttavat hiertymiä ja ovat yleisin istuvuuteen liittyvä valitus lämmitetyissä työhousuissa.

5OEM vs. ODM: Valmistusvaihtoehdot B2B-ostajille

Lämmitettyjen housujen markkinoille tuleville B2B-ostajille valinta OEM:n (räätälöity suunnittelu, tehdasvalmisteinen) ja ODM:n (tehdassuunnittelu, ostajan brändätty) välillä määrää markkinoilletuloajan, alkuinvestoinnit ja tuotedifferentioinnin. Molemmat polut ovat käyttökelpoisia liiketoimintasi vaiheesta ja volyymista riippuen.

ODM-lämmitetyt housut: nopea sisäänpääsy pienemmällä riskillä

ODM-ohjelmat käyttävät valmistajan olemassa olevasta luettelosta löytyviä, hyväksi havaittuja lämmitettävien housujen malleja. Sinä valitset perusmallin, määrität brändisi värit, lisäät logosi ja etikettisi ja teet tilauksesi. Tärkeimmät edut:

  • Näyte toimitusajasta: 5–10 arkipäivää vs. OEM-valmistajien 10–20 arkipäivää
  • Alhaisempi VÄHIMMÄISMÄÄRÄ: 50–100 kappaletta väriä kohden verrattuna yli 200 kappaleeseen täysin alkuperäispakkauksessa
  • Esisertifioidut tuotteet: olemassa olevat CE-, FCC- ja UL 2089 -sertifikaatit siirtyvät merkkiversioosi (vakiosähköjärjestelmään)
  • Pienempi suunnitteluriski: todistetut mallit poistavat uusien mallien kehittämisen iteraatiokustannukset

PASSION OUTERWEARin ODM-luettelo sisältää yli 8 lämmitettävää housumallia työ-, hiihto- ja ulkoilukategorioissa. Kaikki mallit ovat CE/FCC/UL 2089 -sertifioituja ja kestävät yli 50 pesukertaa.

OEM-lämmitettävät housut: täysin räätälöity kehitys

Tuotemerkeille, jotka vaativat patentoitua tuotetta – ainutlaatuisen siluetin, patentoidun lämmitysvyöhykkeen asettelun, eksklusiivisen kangasspesifikaation – OEM-kehitys on oikea tie. Prosessi sisältää:

  1. Tekninen lyhyt kuvaus:Vaatteen tekninen erittelylomake, joka sisältää rakennetiedot, koot, kohdemarkkinat ja vaaditut sertifikaatit
  2. Kuvioiden kehitys:Tehdas luo tekniset mallit brändin suunnittelutiedostojen tai luonnosohjeiden perusteella (2–4 viikkoa)
  3. Näytekierros 1:Rakenteen sovitusnäyte pohjakankaassa, ilman lämmityselementtejä (1-2 viikkoa)
  4. Näytekierros 2:Täydellinen tuotantonäyte lämmitysjärjestelmällä (1-2 viikkoa)
  5. Sertifiointitestaus:Tietyn kokoonpanon sähköturvallisuustestaus (2–4 viikkoa, voidaan suorittaa rinnakkain)
  6. Irtotuotanto:4–6 viikkoa näytteen hyväksymisen jälkeen

Lämmitettyjen housujen OEM-toimitusaikataulu alusta ensimmäiseen toimitukseen:12–18 viikkoaSillämittatilaustyönä tehdyt työvaatteetSovelluksissa, jotka edellyttävät turvallisuussertifikaatteja ja heijastavia elementtejä, vaatimustenmukaisuuden varmentamiseen kuluu 2–3 viikkoa lisää.

PASSION OUTERWEAR -suositus:Ensikertalaisten lämmitettävien housujen ostajien tulisi aloittaa ODM-tuotteella markkinakysynnän validoimiseksi ja operatiivisen kapasiteetin rakentamiseksi. Kahden–kolmen onnistuneen kauden jälkeen siirrytään OEM-tuotteeseen brändin erottamiseksi. Vältettyjen kehitysvirheiden kustannussäästöt oikeuttavat helposti viivästyneen OEM-investoinnin.

6Sertifioinnit ja vaatimustenmukaisuuden tarkistuslista

Lämmitetyt housut, jotka ovat sähkökäyttöisiä vaatteita, joissa on upotetut litiumakut, kuuluvat kaikkien lämmitettyihin vaatteisiin sovellettavien sähkö- ja tekstiilimääräysten piiriin. Vaatimustenmukaisuusvaatimukset ovat markkinakohtaisia ​​ja ne on tarkistettava ennen tuotantotilausten tekemistä.

Sertifiointi Kohdemarkkinat Mitä se kattaa Status PASSION OUTERWEAR -sivustolla
CE-merkintä (LVD + EMC) Euroopan unioni Sähköturvallisuus, EMC-vaatimustenmukaisuus Aktiivinen
FCC-osa 15 Yhdysvallat Radiotaajuus / sähkömagneettinen häiriö Aktiivinen
UL 2089 Yhdysvallat Lämmitettyjen vaatteiden akku ja sähköturvallisuus Aktiivinen
YK 38.3 Globaali (liikenne) Litium-akkujen lento-/merikuljetus Aktiivinen
RoHS / REACH Euroopan unioni Vaaralliset aineet elektroniikassa ja tekstiileissä Aktiivinen
BSCI / SMETA Globaali Tehtaan sosiaalisen vastuun auditointi Aktiivinen
OEKO-TEX Standard 100 Globaali Tekstiilien kemikaaliturvallisuus (ihokosketus) Aktiivinen
GRS (maailmanlaajuinen kierrätysstandardi) Globaali Kierrätetyn sisällön jäljitettävyys Aktiivinen
EN 342 (Kylmäsuoja) Euroopan unioni Suojavaatetus kylmiin olosuhteisiin Saatavilla pyynnöstä
EN 13595 (Moottoripyörä) Euroopan unioni Moottoripyöräilijän suojavaatteet Saatavilla pyynnöstä
Yhteensopivuusvinkki:Lämmitystakkien sertifikaatit EIVÄT automaattisesti siirry lämmitettäviin housuihin – lämmityselementtien kokoonpano, johdotuksen sijoittelu, paristotaskun muotoilu ja pesuohjeet eroavat toisistaan. Pyydä aina tuotekohtaisia ​​sertifiointiasiakirjoja, älä tehdastason sertifikaatteja, jotka viittaavat muihin tuotenumeroihin.

7Lämmitettyjen housujen valmistajan arviointi

Kaikilla lämmitettävien takkien tuotantoon kykenevillä tehtailla ei ole valmiuksia valmistaa lämmitettäviä housuja ammattimaisten standardien mukaisesti. Alavartalon lämmitettävien vaatteiden tekninen monimutkaisuus – erityisesti kaapelien reititys, joustavien kohtien hallinta ja akkujen sijoittelu – vaatii valmistusosaamista, joka ylittää lämmitettävien vaatteiden peruskokoonpanon.

7 arviointikriteeriä lämmitettyjen housujen toimittajille

1. Lämmitettyjen housujen esittelyportfolio

Pyydä fyysinen näyte tai korkearesoluutioisia kuvia lämmitettyjen housujen tämänhetkisistä tuotantoeristä – ei vain lämmitetyistä takeista. Tehdas, joka ei ole aiemmin valmistanut ja toimittanut lämmitettyjä housuja kaupallisessa mittakaavassa, kohtaa laatuongelmia tuotantoerän aikana. Pyydä 2–3 asiakasreferenssiä, jotka koskevat erityisesti lämmitettyjen housujen tilauksia.

2. Sähköasennus omalla laitteistolla

Lämmityselementtien integrointi, johtojen reititys, akkuliittimen asennus ja lopullinen sähkötestaus on tehtävä itse, eikä sitä saa teettää alihankkijoilla. Alihankintana tehty sähkökokoonpano katkaisee laatuketjun ja luo epäselvyyksiä vastuuasioissa. Kysy: "Missä sähkökokoonpanolinjanne on, ja voinko nähdä sen tehdastarkastuksen aikana?"

3. Pesu- ja kestävyystestien tiedot

Pyydä todellisia testiraportteja, jotka osoittavat lämmitystehon 25 ja 50 konepesun jälkeen. Hyväksyttävät tulokset: alle 10 %:n lämmöntuoton heikkeneminen 50 pesukerran kohdalla. Tehtaat, jotka eivät pysty tuottamaan näitä tietoja, eivät ole investoineet laadun validointiin – mikä on vahva ennustaja asiakkaidesi kenttävikavalituksille.

4. Kuvioiden luokittelukyky

Lämmitetyt housut vaativat oikean kokoluokituksen XS:stä 3XL:ään (tai työvaatteiden mittatilaustyönä tehdyt koot). Jokainen koko vaatii elementtien pituuksien ja kaapelien reititysten uudelleenlaskennan. Tehtaat, jotka käyttävät kiinteää elementtien pituutta kaikissa kokoluokissa, tuottavat huonosti lämmitettyjä vaatteita äärimmäisissä kokoluokissa. Tämä on yksi markkinoiden yleisimmistä laatua parantavista oikopoluista.

5. Akkujen toimittajien läpinäkyvyys

Pyydä tietoja käytettyjen litium-akkujen merkki ja kennomalli (esim. Samsung SDI, LG Chem, CATL-kennot tai vastaavat). Akkukennojen laatu on suurin yksittäinen muuttuja tuotteen pitkän aikavälin luotettavuudessa. Hylkää kaikki tehtaat, jotka eivät voi tai halua paljastaa akkukennojen toimittajaansa.

6. Pätövirran sertifikaatit

Varmista, että CE-, FCC-, UL 2089- ja UN 38.3 -sertifikaatit ovat voimassa (eivät ole vanhentuneita) ja viittaavatko ne erityisesti tilaamaasi tuotekokoonpanoon. Tarkista sertifikaattien viitenumerot myöntäjän tietokannoista, jos saatavilla. Kysy sertifikaatin myöntämispäivämäärää ja vanhenemispäivää – monet tehtaat esittävät vanhentuneita sertifikaatteja.

7. Joustava MOQ- ja näytteenottoprotokolla

Ammattimainen valmistaja hyväksyy 50–200 kappaleen koetilauksia uusiin asiakassuhteisiin. Tehtaat, jotka tarvitsevat yli 500 kappaletta ensitilauksena, eivät ole kalibroituja B2B-brändinkehitykseen – ne palvelevat hyödykemäärien ostajia. Näytteenottoprotokollan tulisi sisältää vähintään: rakennenäyte, lämmitystoimintonäyte, pesutestinäyte ja tuotantoa edeltävä hyväksyntänäyte.

Case-tutkimus – Yritystason työvaatteiden käyttö:Eurooppalainen rakennusyritys, joka hankkii vuosittain 400 lämmitettyä työhousua ulkoilutyöntekijöilleen, määritteli seuraavat vaatimukset: 7,4 V / 7 200 mAh irrotettava akku, EN 342 -kylmäsuoja, BSCI-auditointi, EN ISO 20471 -luokan 2 heijastinraidat ja logobrodeeraus vasemmassa reisitaskussa. PASSION OUTERWEAR valmisti ja sertifioi koko tilauksen 14 viikossa, mukaan lukien riippumattoman SGS:n ennakkotarkastuksen. Kenttäsuorituskyky -15 °C:ssa ylläpidettiin 5–6 tunnin jatkuvalla lämmityksellä keskiasetuksella.

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on mittatilaustyönä tehtyjen lämmitettyjen housujen vähimmäistilausmäärä?
ODM-räätälöintiä (värin, logon, olemassa olevan mallin muutokset) varten PASSION OUTERWEARin vähimmäistilausmäärä alkaa 50 kappaleesta väriyhdistelmää kohden. Täydelliseen OEM-kehitykseen räätälöidyillä kuoseilla ja sähköisillä tiedoilla vähimmäistilausmäärä on tyypillisesti 200 kappaletta tuotenumeroa kohden. Pienempiä koeajoja voidaan tehdä alustavaa markkinatestausta varten mukautetulla hinnalla. Ota yhteyttä:passionouterwear.com/yhteydenottosaadaksesi tietyn tarjouksen tilavuutesi ja spesifikaatiovaatimustesi perusteella.
Voiko lämmitettävät housut pestä tavallisessa pesukoneessa?
Kyllä — PASSION OUTERWEAR -lämmitetyt housut on suunniteltu konepestäviksi akun poistamisen jälkeen. Lämmityselementit, sisäiset johdotukset ja liittimet on mitoitettu yli 50 konepesukerralle 30 °C:n hellävaraisessa pesuohjelmassa. Suosittelemme akun poistamista ennen pesua, pyykkipussin käyttöä liittimien suojaamiseksi ja ilmakuivausta (rumpukuivaus korkeassa lämpötilassa voi vahingoittaa lämmityselementin laminaattia heikkolaatuisemmissa tuotteissa). Tuotantoprotokollaamme kuuluu 30 pesukerran testi jokaiselle uudelle tuotemallille ennen kaupallista julkaisua.
Kuinka kauan akku kestää yhdellä latauksella lämmitetyissä housuissa?
Akun käyttöikä vaihtelee merkittävästi kapasiteetin ja lämpötila-asetuksen mukaan. Tavallinen 7 200 mAh / 7,4 V akku tarjoaa noin 2–3 tuntia täydellä teholla, 4–6 tuntia keskiteholla ja 6–10 tuntia alhaisella teholla. Pitkäaikaisiin ulkotöihin suosittelemme 10 000 mAh:n kokoonpanoa, joka pidentää keskiteholla toiminnan 7–10 tuntiin – riittävästi koko työvuoroon. Akun kapasiteetti, jännite ja odotetut käyttöajat tulee tarkistaa valmistajan toimittamasta tuotetiedosta.
Mitä sertifikaatteja vaaditaan lämmitettyjen housujen myymiseen EU:ssa ja Yhdysvalloissa?
Euroopan unionissa CE-merkintä (kattaa pienjännitedirektiivin ja EMC-direktiivin) on pakollinen, ja elektronisten komponenttien on oltava RoHS-yhteensopivat ja akkujen kuljetussertifioituja YK:n standardin 38.3 mukaisesti. Yhdysvalloissa langattomilla ohjausominaisuuksilla varustettujen tuotteiden on oltava FCC:n osan 15 mukaisia; useimmat suuret yhdysvaltalaiset vähittäiskauppiaat vaativat UL 2089 -standardin mukaisia. Useimmat EU:n ja Ison-Britannian vähittäiskauppiaat vaativat BSCI- tai SMETA-sosiaalisen vastuun auditointeja. PASSION OUTERWEARilla on kaikki nämä sertifikaatit voimassa, ja ne kattavat Pohjois-Amerikan ja Euroopan markkinoille toimitetut tuotteet.
Voinko lisätä tuotteeseen tuotemerkkini heijastin- tai turvallisuussertifikaatit?
Kyllä — työvaatteisiin tarjoamme heijastavia lämmitettäviä housuja, joissa on EN ISO 20471 luokan 2 heijastinnauha ja jotka on testattu ja sertifioitu EN 342 -kylmänsuojausstandardien mukaisesti. Nämä konfiguroidaan räätälöityinä OEM-tuotteina vakiomuotoisten ODM-mallien sijaan, koska turvallisuussertifiointi on suoritettava tietylle valmiille kokoonpanolle. Sertifioitujen heijastavien lämmitettävien työhousujen toimitusaika on tyypillisesti 14–18 viikkoa sertifiointitestaus mukaan lukien. Voimme auttaa SGS:n tai Bureau Veritasin testauksen koordinoinnissa juuri sinun markkinavaatimuksiasi varten.
Voiko lämmitettävän takin akkua käyttää lämmitettävissä housuissa?
Se riippuu jännitteestä ja liitinstandardista. Monet valmistajat ovat standardoineet 7,4 V:n akkujärjestelmän, jossa on yhteinen liitintyyppi (tyypillisesti 2-nastainen tai 3-nastainen JST-tyyppinen liitin), jotta lämmitettävien takkien ja housujen tuotteet ovat keskenään vaihdettavissa. Tämä on merkittävä ostoetu tuotemerkeille, jotka tarjoavat lämmitettävän vaatetusjärjestelmän – yksi akku käyttää useita vaatteita. Kun pyydät ODM-näytteitä, kysy erityisesti, vastaako akkuliittimen standardi lämmitettävän takkisi akkuja. PASSION OUTERWEAR tarjoaa yhteensopivia akkujärjestelmiä koko lämmitettävien vaatteiden tuotevalikoimassaan.
Susan Wang
Susan Wang
VARAJOHTAJA | PASSION CLOTHING
20 vuoden kokemuksella ulkoiluvaatteiden, työvaatteiden ja lämmitettävien vaatteiden valmistuksesta. Sertifioitu BSCI:n, SMETA:n, GRS:n, OEKO-TEX:n ja VF Corporationin toimesta. Ota yhteyttä.LinkedIn.

Hanki lämmitettävät housut sertifioidulta valmistajalta

PASSION OUTERWEAR valmistaa lämmitettäviä housuja työvaatteisiin, ulkoiluun ja moottoripyöräilyyn — CE/FCC/UL 2089 -sertifioitu, joustava vähimmäistilausmäärä 50 kappaleesta alkaen ja yli 20 vuoden kokemus lämmitetyistä vaatteista. Pyydä näyte tai räätälöity tarjous jo tänään.

Pyydä ilmainen näyte Näytä OEM/ODM-ohjelma